Women's Aoyama White Crystal Black Textured Dial Black Resin & Black IP Stainless Steel - Versus Watch (132634)
Designed to always tell time with elegance this Versus timepiece is a fashionable addition to any wardrobe.
Designed to always tell time with elegance this Versus timepiece is a fashionable addition to any wardrobe.
| Brand | Versus |
| Style | 3C5630 |
| Series | Aoyama |
| Style | Casual |
| Gender | Women's |
| Case | Black resin |
| Dial Color | Black textured |
| Hands | Silver tone |
| Markers | Silver tone indices and Arabic numerals at 12:00 and 6:00 |
| Clasp Type | Jewelry |
| Weight | 46g |
| Case Shape | Rectangle |
| Bracelet Color | Black |
| Bracelet Material | Black resin and black ion plated stainless steel with adjustable links |
| Movement | Japanese quartz |
| Crystal | Mineral |
| Case Width | 24 mm |
| Case Height | 36 mm (44 mm incl. lugs) |
| Case Thickness | 9 mm |
| Stones | White crystals set on lugs and crown |
| Water Resistant | 3 ATM/30 meters/99 feet |
| Bracelet Width | 19 mm |
| Bracelet Length | Up to 7.75 inches |
| Case Back | Screw-down stainless steel |
| Crown | Push/pull black ion plated stainless steel with white crystal cabochon |
| Other | White crystals encrusted on black ion plated stainless steel lugs |
| Material | Resin and stainless steel |
Women's Bella White MOP Dial White High-Tech Ceramic - SWISS LEGEND Watch (134979)
For over a quarter of a century the makers of Swiss Legend have created their own legendary reputation by bringing their loyal customers timepieces steeped in tradition design and versatility. Swiss Legend is a brand unlike any other. It is dynamic. It is modern. It is alive.
For over a quarter of a century the makers of Swiss Legend have created their own legendary reputation by bringing their loyal customers timepieces steeped in tradition design and versatility. Swiss Legend is a brand unlike any other. It is dynamic. It is modern. It is alive.
| Brand | SWISS LEGEND |
| Style | 10034-WWSA |
| Series | Bella |
| Style | Casual |
| Gender | Women's |
| Case | White high-tech ceramic |
| Dial Color | White mother of pearl |
| Hands | Silver tone and luminous hour and minute. Silver tone second |
| Markers | Silver tone Arabic numerals |
| Clasp Type | Hidden |
| Bezel | Silver tone |
| Weight | 132g |
| Case Shape | Rectangle |
| Bracelet Color | White |
| Bracelet Material | White high-tech ceramic |
| Movement | Swiss made quartz, Ronda 775 |
| Crystal | Sapphire |
| Case Width | 29 mm |
| Case Height | 34 mm |
| Case Thickness | 10 mm |
| Water Resistant | 5 ATM/50 Meters/165 feet |
| Calendar | Date display at 3:00 |
| Bracelet Width | 19 mm |
| Bracelet Length | Up to 8.75 inches |
| Case Back | Screw-down stainless steel |
| Crown | Pull/push |
| Material | High-tech ceramic |
Women's Bella White MOP Dial Rose Gold Tone Bezel White High-Tech Ceramic - SWISS LEGEND Watch (134978)
For over a quarter of a century the makers of Swiss Legend have created their own legendary reputation by bringing their loyal customers timepieces steeped in tradition design and versatility. Swiss Legend is a brand unlike any other. It is dynamic. It is modern. It is alive.
For over a quarter of a century the makers of Swiss Legend have created their own legendary reputation by bringing their loyal customers timepieces steeped in tradition design and versatility. Swiss Legend is a brand unlike any other. It is dynamic. It is modern. It is alive.
|
Women's Bella Black MOP Dial Black High-Tech Ceramic - SWISS LEGEND Watch (134976)
For over a quarter of a century the makers of Swiss Legend have created their own legendary reputation by bringing their loyal customers timepieces steeped in tradition design and versatility. Swiss Legend is a brand unlike any other. It is dynamic. It is modern. It is alive.
For over a quarter of a century the makers of Swiss Legend have created their own legendary reputation by bringing their loyal customers timepieces steeped in tradition design and versatility. Swiss Legend is a brand unlike any other. It is dynamic. It is modern. It is alive.
|
No comments:
Post a Comment