Women's Flirt Black Dial Black Silicone - Paris Hilton Watch (135703)
With designs that embody the effortlessly chic and carefree nature of Paris herself the Paris Hilton timewear collection offers trend setting designs to suit any occasion
With designs that embody the effortlessly chic and carefree nature of Paris herself the Paris Hilton timewear collection offers trend setting designs to suit any occasion
|
Women's White Crystal Silver Textured Dial Stainless Steel - Paris Hilton Watch (135699)
With designs that embody the effortlessly chic and carefree nature of Paris herself the Paris Hilton timewear collection offers trend setting designs to suit any occasion.
With designs that embody the effortlessly chic and carefree nature of Paris herself the Paris Hilton timewear collection offers trend setting designs to suit any occasion.
| Brand | Paris Hilton |
| Style | PH13523LS-04M |
| Style | Casual |
| Gender | Women's |
| Case | Stainless steel |
| Dial Color | Silver textured |
| Hands | Silver tone |
| Markers | White crystal indices |
| Clasp Type | Jewelry |
| Weight | 100g |
| Case Shape | Square |
| Bracelet Color | Silver |
| Bracelet Material | Stainless steel |
| Movement | Japanese quartz |
| Crystal | Mineral |
| Case Width | 30 mm |
| Case Height | 30 mm |
| Case Thickness | 9 mm |
| Stones | White crystals set on indices |
| Water Resistant | 3 ATM/30 meters/99 feet |
| Bracelet Width | 28 mm |
| Bracelet Length | Up to 8 inches |
| Case Back | Snap-down |
| Crown | Push/pull |
| Material | Stainless steel |
Women's CEO Goliath Black Dial Black Leather - TW Steel Watch (124009)
When it's time to upgrade your timepiece collection choose this gorgeous TW Steel men's leather watch. This is sure to be every women's favorite accessory.
When it's time to upgrade your timepiece collection choose this gorgeous TW Steel men's leather watch. This is sure to be every women's favorite accessory.
| Brand | TW Steel |
| Style | CE3004 |
| Series | CEO Goliath |
| Style | Casual |
| Gender | Women's |
| Strap Width | 19 mm (26 mm at widest) |
| Case | Stainless steel |
| Dial Color | Black |
| Hands | White and luminous hour and minute. White second |
| Markers | White indices and Roman numerals at 12:00 and 6:00 |
| Strap | Black leather |
| Clasp Type | Buckle |
| Weight | 91g |
| Movement | Japanese quartz |
| Crystal | Mineral |
| Case Width | 37 mm |
| Case Height | 37 mm |
| Case Thickness | 12 mm |
| Water Resistant | 3 ATM/30 meters/99 feet |
| Calendar | Date display at 3:00 |
| Strap Length | Up to 7.5 inches |
| Case Back | Screw-down |
| Crown | Push/pull |
| Material | Leather |
Women's Karamica High Tech Ceramic - SWISS LEGEND Watch (67977)
For over a quarter of a century the markers of Swiss Legend have created their own legendary reputation by bringing their loyal custumers timepieces steeped in tradition design and versatility. Swiss Legend is a brand unlike any other. It is dynamic. It is modern. It is alive.
For over a quarter of a century the markers of Swiss Legend have created their own legendary reputation by bringing their loyal custumers timepieces steeped in tradition design and versatility. Swiss Legend is a brand unlike any other. It is dynamic. It is modern. It is alive.
| Brand | SWISS LEGEND |
| Style | 20050-BKWSR |
| Series | Karamica |
| Style | Casual |
| Size | Women's |
| Case | Black high tech ceramic |
| Dial Color | White mother of pearl dial with silver hands and roman numerals |
| Bracelet | Black high tech ceramic |
| Clasp Type | Hidden |
| Luminous | Hands |
| Bezel Function | Unidirectional elapsed time |
| Weight | 146g |
| Movement | Swiss quartz, ISA 2331/103 |
| Crystal | Sapphire |
| Case Diameter | 39 mm |
| Case Thickness | 12 mm |
| Water Resistant | 10 ATM,100 meters,330 feet |
| Calendar | Date display at 3:00 |
| Bracelet Width | 19 mm |
| Bracelet Length | 8.5 inches |
| Material | Ceramic |
Women's Karamica Black High-Tech Ceramic - SWISS LEGEND Watch (67976)
Designed to always tell time with elegance this Swiss Legend timepiece is a fashionable addition to any wardrobe.
Designed to always tell time with elegance this Swiss Legend timepiece is a fashionable addition to any wardrobe.
|
No comments:
Post a Comment