Women's Aqua Rock Chronograph White Dial White Ceramic - Glam Rock Watch (146351)
Be the center of attention with beautiful watches by Glamin.
| Brand | Glam Rock |
| Style | GR50127 |
| Series | Aqua Rock |
| Style | Chronograph |
| Gender | Women's |
| Case | Ceramic |
| Dial Color | White |
| Hands | Black and luminous hour, minute and subdial. Black second |
| Markers | Silver tone and luminous indices |
| Clasp Type | Deployment |
| Bezel | Stainless steel encrusted with diamond cut amethyst stones |
| Weight | 160g |
| Case Shape | Round |
| Bracelet Color | White |
| Bracelet Material | White ceramic |
| Movement | Swiss made chronograph quartz (Ronda) |
| Crystal | Sapphire coated mineral |
| Case Diameter | 42mm |
| Case Thickness | 12mm |
| Stones | 54 diamond cut amethyst, 0.594 total Cts |
| Water Resistant | 10 ATM/100 meters/330 feet |
| Calendar | Date display between 4:00 and 5:00 |
| Subdials | 60 second, 60 minute and 12 hour |
| Bracelet Width | 22mm |
| Bracelet Length | Up to 9.25 inches |
| Case Back | Screw-down stainless steel |
| Crown | Push/Pull with white cabochon |
| Material | Ceramic |
Women's Aqua Rock Chronograph White Dial White Ceramic - Glam Rock Watch (146350)
Be the center of attention with beautiful watches by Glamin.
Be the center of attention with beautiful watches by Glamin.
|
Women's Aqua Rock Chronograph White Dial White Ceramic - Glam Rock Watch (146349)
Be the center of attention with beautiful watches by Glamin.
Be the center of attention with beautiful watches by Glamin.
|
Women's Aqua Rock Chronograph White Dial White Ceramic - Glam Rock Watch (146348)
Be the center of attention with beautiful watches by Glamin.
Be the center of attention with beautiful watches by Glamin.
|
No comments:
Post a Comment