Click on the image to view the product.
1.The Watchery
Women's South Beach White Diamond (0.096 ctw) White MOP Dial Beige Silicone - SWISS LEGEND Watch (122281)
| Brand | SWISS LEGEND |
| Style | 20032D-02-BG |
| Series | South Beach |
| Style | Casual |
| Gender | Women's |
| Case | Stainless steel |
| Dial Color | White mother of pearl |
| Hands | Silver tone and luminous hour and minute. Silver tone second |
| Markers | Silver tone Roman numerals |
| Strap | Beige silicone |
| Clasp Type | Buckle |
| Bezel | Stainless steel encrusted with white diamonds |
| Weight | 51g |
| Movement | Swiss made quartz, ISA K83/103 |
| Crystal | Sapphitek |
| Case Diameter | 35 mm |
| Case Thickness | 10 mm |
| Stones | 12 white diamonds set on bezel (approx. 0.096 ctw) |
| Water Resistant | 10 ATM/100 meters/330 feet |
| Calendar | Date display at 3:00 |
| Bracelet Width | 15 mm |
| Bracelet Length | Up to 8.5 inches |
| Case Back | Screw-down |
| Crown | Screw-down |
| Material | Silicone |
Women's Signoria Horsebit Black Stainless Steel/18k Yellow Gold - Gucci Watch (73833)
Designed to always tell time with elegance this Gucci timepiece is a fashionable addition to any lady's wardrobe.
| Brand | Gucci |
| Style | YA116313 |
| Series | Signoria |
| Style | Luxury |
| Size | Women's |
| Case | Black ion plated stainless steel |
| Dial Color | Brown Tiger's eye dial with yellow gold tone hands and hour markers |
| Bracelet | Horsebit black stainless steel with 18k yellow gold round links |
| Clasp Type | Jewelry clasp |
| Movement | Swiss made quartz |
| Crystal | Sapphire |
| Case Width | 25 mm |
| Case Height | 25 mm |
| Case Thickness | 8 mm |
| Water Resistant | 3 ATM,30 meters,99 feet |
| Bracelet Width | 34 mm (at widest) |
| Bracelet Length | 7.5 inches |
| Material | Stainless steel and 18k Yellow gold |
3.The Watchery
Women's Monogram Dual Time Black MOP Dial Stainless Steel - Glam Rock Watch (146395)
Add an understated look to your outfit with this unique and detailed Glam Rock watch.
Women's Monogram Dual Time Black MOP Dial Stainless Steel - Glam Rock Watch (146395)
Add an understated look to your outfit with this unique and detailed Glam Rock watch.
| Brand | Glam Rock |
| Style | GR72409 |
| Series | Monogram |
| Style | Casual |
| Gender | Women's |
| Case | Stainless steel |
| Dial Color | Black mother of pearl |
| Hands | Fushcia, light green and luminous |
| Markers | Fushcia and light green Arabic numerals |
| Clasp Type | Push button hidden |
| Weight | 123g |
| Case Shape | Rectangle |
| Bracelet Color | Silver |
| Bracelet Material | Stainless steel |
| Movement | Swiss made quartz |
| Crystal | Mineral with sapphire coating |
| Case Width | 31 mm |
| Case Height | 41 mm |
| Case Thickness | 10 mm |
| Water Resistant | 5 ATM/50 meters/165 feet |
| Bracelet Width | 12 mm (19 mm at widest) |
| Bracelet Length | Up to 7.75 inches |
| Case Back | Screw-down |
| Crown | Push/pull with fushcia and light green cabochon |
| Other | White mother of pearl dual time |
| Material | Stainless steel |
4.The Watchery
Women's Subaqua/Noma III Chronograph Green Dial White Genuine Leather - Invicta Watch (145451)
A great design. This is a perfect timepiece for everyday wear. Provides a dressy look with a sport feel.
Women's Subaqua/Noma III Chronograph Green Dial White Genuine Leather - Invicta Watch (145451)
A great design. This is a perfect timepiece for everyday wear. Provides a dressy look with a sport feel.
|
5.The Watchery
Women's White Enamel Diamond (0.08 ctw) Stainless Steel & White Ceramic - Bulova Watch (122765)
This trendy Bulova timepiece cannot escape anyone's eye. Its dazzling display will have anyone give a second glance.
Women's White Enamel Diamond (0.08 ctw) Stainless Steel & White Ceramic - Bulova Watch (122765)
This trendy Bulova timepiece cannot escape anyone's eye. Its dazzling display will have anyone give a second glance.
|
No comments:
Post a Comment