Women's Dazzle White Crystal White/Silver Dial Stainless Steel - Versus Watch (132646)
Designed to always tell time with elegance this Versus timepiece is a fashionable addition to any wardrobe.
Designed to always tell time with elegance this Versus timepiece is a fashionable addition to any wardrobe.
| Brand | Versus |
| Style | AL12SBQ9F01-A099 |
| Series | Dazzle |
| Style | Casual |
| Gender | Women's |
| Case | Stainless steel |
| Dial Color | White with silver pattern |
| Hands | Silver tone |
| Markers | None |
| Clasp Type | Jewelry |
| Bezel | Stainless steel encrusted with white crystals |
| Weight | 92g |
| Case Shape | Square |
| Bracelet Color | Silver |
| Bracelet Material | Stainless steel with adjustable links |
| Movement | Japanese quartz |
| Crystal | Mineral |
| Case Width | 30 mm |
| Case Height | 30 mm |
| Case Thickness | 9 mm |
| Stones | White crystal set on bezel |
| Water Resistant | 3 ATM/30 meters/99 feet |
| Bracelet Width | 20 mm |
| Bracelet Length | Up to 8 inches |
| Case Back | Snap-down |
| Crown | Push/pull |
| Material | Stainless steel |
Women's Dazzle White/Matte Silver Dial Black IP Stainless Steel - Versus Watch (132642)
Designed to always tell time with elegance this Versus timepiece is a fashionable addition to any wardrobe.
Designed to always tell time with elegance this Versus timepiece is a fashionable addition to any wardrobe.
|
Women's Savanna Silver Dial Two Tone Stainless Steel - Rotary Watch (124171)
This dauntless Rotary makes a bold statement with its intricate detail and design personifying a gallant structure.
This dauntless Rotary makes a bold statement with its intricate detail and design personifying a gallant structure.
| Brand | Rotary |
| Style | LB02528-01 |
| Series | Savanna |
| Style | Casual |
| Gender | Women's |
| Case | Stainless steel |
| Dial Color | Light silver textured |
| Hands | Dark blue |
| Markers | Black Roman numerals |
| Bracelet | Stainless steel with rose gold tone ion plated center links |
| Clasp Type | Hidden |
| Weight | 68g |
| Movement | Quartz |
| Crystal | Mineral |
| Case Diameter | 28mm |
| Case Thickness | 9 mm |
| Water Resistant | 5 ATM/50 meters/165 feet |
| Calendar | Date display at 3:00 |
| Bracelet Width | 14 mm |
| Bracelet Length | Up to 7 inches |
| Case Back | Snap-down stainless steel |
| Crown | Screw-down |
| Material | Stainless steel |
Women's Savanna Silver Dial Rose Gold Tone Stainless Steel - Rotary Watch (124170)
This dauntless Rotary makes a bold statement with its intricate detail and design personifying a gallant structure.
This dauntless Rotary makes a bold statement with its intricate detail and design personifying a gallant structure.
| Brand | Rotary |
| Style | LB02527-01 |
| Series | Savanna |
| Style | Casual |
| Gender | Women's |
| Case | Rose gold tone ion plated stainless steel |
| Dial Color | Light silver textured |
| Hands | Dark blue |
| Markers | Black Roman numerals |
| Bracelet | Rose gold tone ion plated stainless steel |
| Clasp Type | Hidden |
| Weight | 68g |
| Movement | Quartz |
| Crystal | Mineral |
| Case Diameter | 28mm |
| Case Thickness | 9 mm |
| Water Resistant | 5 ATM/50 meters/165 feet |
| Calendar | Date display at 3:00 |
| Bracelet Width | 14 mm |
| Bracelet Length | Up to 7 inches |
| Case Back | Snap-down stainless steel |
| Crown | Screw-down |
| Material | Stainless steel |
No comments:
Post a Comment